Baza firm

Gabinet podologiczny Lublin - Laser Look

Grzybica paznokci jest aktualnie jednym z w większości wypadków diagnozowanych udręk z stopami, które kuruje się u podologów lub dermatologów. Jej nasilenie inicjuje się w łożysku paznokcia skąd roznosi się powodując grubienie, degradację oraz przemianę odcieniu (płyta staje się mniej przezroczysta) a nawet odłączenie. Z takiej przyczyny robi się łamliwy i odłącza się od skóry. Kolejny gatunek to grzybica white superficial onychomycosis WSO. Cechuje się tym że tworzy się w formie białych plamek, które z czasem powlekają się białym proszkiem. W tej formie paznokieć nie ulega deformacji i nie separuje się od łożyska. Normalnie 1-3% mieszkańców boryka się z tą dolegliwością jednak częstość jej pojawiania narasta do 10% u mieszkańców w wieku powyżej 40 lat. W przeszłości twierdzono że jest ona wyłącznie kłopotem kosmetycznym, co prowadziło do kłamliwego stanowiska że nie powinno się jej kurować. Choć doświadczenie wskazało że u 70% osób z tą udręką dochodzi do trudności psycho-społecznych. Osoby te mają problem z tym że nie mogą iść na basen, nosić sandałów, użytkować z publicznych pryszniców, itp. nie wspominając o dziewczynach które mogą mieć z tego problemu tak wielkie zahamowania że nie ściągnął skarpetek przed panem. Sporo osób do tego cierpi na bóle stóp z tego powodu.
Niejednokrotnie powodem zarażeń grzybicą paznokci jest też używanie brudnych narzędzi w trakcie manicure i pedicure, więc trzeba wiecznie zwracać uwagę czy gabinet jest wyposażony w autoklaw i czy przybory przed zabiegiem znajdują się w specjalnych pojemnikach co świadczy o tym że zostały poprawnie wysterylizowane.
Zapraszamy do naszego gabinet podologicznego w Lublinie aby podolog zajął się twoja stopą. Wszystkie choroby leczą u nas specjaliści z zakresu podologii, jak pękające piety, pedicure leczniczy czy wrastające paznokcie.

Szczegóły strony grzybica-paznokci-lublin.pl: