Baza firm

Fizjoterapeuta Wrocław

W terapii powięziowej celem pracy terapeuty jest ograniczanie ograniczeń. Służą temu specjalistyczne techniki działania na tkanki, układ kostno-mięśniowy. Celem jest poprawa mobilności, zmniejszenie dysfunkcji strukturalnych i nierównowagi różnych układów organizmu oraz powrót pacjenta do sprawności. Techniki polegają przede wszystkim na działaniu na powięź. Zastosowanie specjalistycznych chwytów mobilizujących na wszystkie zaburzone struktury w okolicy działania terapeutycznego. Pozwala ustabilizować parametry biologiczne organizmu.
Fizjoterapia zna wiele sposobów realizacji celu terapeutycznego, a decyzja co do wyboru metody zależy od sytuacji i potrzeb pacjenta. Przed rozpoczęciem leczenia wymagane jest staranne badanie diagnostyczne. Terapeuta diagnozuje technikami dotykowymi z arsenału metod terapii powięziowej. W ten sposób określane są zmiany w tkance poprzez badanie dotykowe.
Wszystkie działania podejmowane w obrębie tej konkretnej terapii opierają się na tej samej zasadzie odpowiedzi fizjologicznej tkanek, niezależnie, czy jest to forma mobilizacji czy manipulacji. Cel wszystkich tych działań jest ten sam – poprawa stanu pacjenta.

Szczegóły strony https://rehabilitacja.wroc.pl: