Baza firm

Czeski miodownik Marlenka

Zajmujemy się dystrybucją produktów linii Marlenka w Polsce już od kilkunastu lat, niemal od początku istnienia firmy Marlenka International s. r. o., która jest ich producentem. Ciasto miodowe Marlenka powstało we Frytku Mistku, w Czechach w 2003 roku, a swą nazwę zawdzięcza matce i córce założyciela firmy Marlenka International s. r. o. Kuchnia czeska szybko zaadaptowała smaczny miodownik z orzechami jako wyrób własny, niemal zapominając, że jego prawdziwe korzenie zainspirowała kuchnia ormiańska. Z Armeni bowiem pochodzą Gevorg Avetisjan oraz jego siostra, którzy stworzyli ciasto Marlenka, na podstawie starej, rodzinnej receptury.
Oryginalny przepis, doskonała jakość produktów oraz brak konserwantów i syntetycznych barwników sprawiły, że Marlenki mają dziś swoich fanów w całej Europie. Oprócz niesamowitego smaku, niewątpliwą zaletą tych czeskich słodyczy jest ich długa trwałość, bowiem zachowują one świeżość 90 dni przechowywane w temperaturze do 24 stopni, 9 miesięcy - do 8 stopni i dwa lata zamrożone w temperaturze – 18 stopni.
Pierwsze torty miodowe rodzina wykonywała własnoręcznie, ale sukces sprawił, że musieli zatrudnić kolejne osoby, by nadążyć z produkcją. Wkrótce postawili pierwszą firmową halę produkcyjną, a następnie kolejne. Nieustannie wprowadzali też nowe wyroby, oparte na rodzinnych recepturach. Obecnie czeski miodownik występuje w wielu wariantach smakowych – orzechowym, czekoladowym, cytrynowym, cynamonowym i morelowym, a także jako ciasto bezglutenowe.
Portfolio firmy wzbogaciło się o kulki orzechowe (występujące też w odsłonie cytrynowej, cynamonowej, morelowej oraz bezglutenowej) i kulki czekoladowe oraz Napoleonki, które są kruchą i delikatną wariacją na temat klasycznego, popularnego przepisu. Autorską adaptacją jest też baklawa, nawiązująca do orientalnej tureckiej pachlawy. Rolada z malinami i rolada z borówkami to również pomysł zaczerpnięty z rodzinnych przepisów. Wszystkie te wyroby nie mają swego odpowiednika na rynku cukierniczym. Są niepowtarzalne, a ich smak nieustannie zachwyca.
Jeżeli chciałbyś spróbować produkty Marlenka lub wprowadzić je w swoim punkcie, skontaktuj się z nami. Współpracujemy z punktami handlowymi, gastronomicznymi, kinami itp., a także prowadzimy sklep internetowy dla klientów indywidualnych. Zapraszamy do współpracy!

Szczegóły strony marlenka.com.pl: