Baza firm

Vedic Art - warsztaty i kursy

Jak wyglądają zajęcia na warsztatach Vedic Art?
- tzw. detoks mentalny:
- wyłączamy wewnętrznego krytyka
- wyłączamy swoje role społeczne i schematy działania (ego w naturze się rozpuszcza)
- dajemy sobie prawo do odkrycia potencjału, którym jestem
- przestaję myśleć, zaczynam być (stan pomiędzy myślami) – jestem w kontemplacji

WYŁĄCZYĆ OCZEKIWANIA
- znać ogólny kierunek, w którym chcemy iść, ale nie fiksować się na oczekiwany efekt czy rezultat, bo wtedy stracimy możliwość dostrzeżenia innych rozwiązań, które mogą się okazać o niebo lepsze. Sztuka polega na tym, żeby być uważnym. Konsekwentnym ale i elastycznym.
- Wyłączając oczekiwania z automatu uwalniamy się od krępującego i stresującego, często wręcz paraliżującego lęku przed porażką.

Na zajęciach staramy się wyciszyć umysł, połączyć się z INTUICJĄ tzw, szósty zmysł - - intuicja to bezpośrednie postrzeganie prawdy, niezależna od logicznego myślenia, to połączenie z wiedzą w której jest zapisane doświadczenie i emocje całej ludzkości) bez naszego świadomego udziału, to rodzaj przeczucia
-mozliwe jest to przy zrównoważonej integracji umysłu i serca
-przy odkryciu CISZY - stanu pomiędzy myślami
- przy kontakcie z samym sobą
Kiedy tworzymy przy pomocy farb i pędzli i równocześnie słuchamy siebie, otrzymamy informację dokładnie taką, jaką na ten moment jest potrzebujemy.
intuicja uruchamia kreatywnosc i zabiera nas poza znane granice

- Tworząc dzieło malarskie uczymy się poprzez doświadczenie samych siebie – swojej postawy wobec nowego wyzwania, swojego leku przed porażką, na ile mamy wytrwałości, aby dokończyć rozpoczęte dzieło, brać za nie odpowiedzialność, ponosić konsekwencje swoich decyzji. Każdy spotka się tam ze swoja euforią i ekscytacją, ale też ze swoim lękiem, smutkiem, znudzeniem czy irytacją.

Szczegóły strony https://malarstwointuicyjne.pl: